Sizce sonbahar(güz)a ne zaman giriş yaparız???

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ayın 15'den sonra İspanya.İtalya...Afrikanın kuzey batısı bol yağış alıyor...Yunanistandaki ekonomik kriz nedeniyle yb otutuyor yağış balkanladan kuzeye doğru gidiyor.. :tongue: :tongue:

• Eylül'ün 20sini geçelim derim ben ancak o zaman anlarız pastırma olur mu olmaz mı güzel bir sonbahar yaşar mıyız yaşamaz mıyız

• BANA göre yağışta olsa serinlemede olsa eylüll ve ekim ilk 10 günü bize kşı hatırlatacak sonbahar havasını kolay kolay hissettirmez. Herkes çok erken tarihler veriyorrrr saygı duyarım ... Lakin bu sadece zihnen bıkkınlığa yani usanmaya neden olurrr... Benim acizane görüşümm budur...

• BANA göre yağışta olsa serinlemede olsa eylüll ve ekim ilk 10 günü bize kşı hatırlatacak sonbahar havasını kolay kolay hissettirmez. Herkes çok erken tarihler veriyorrrr saygı duyarım ... Lakin bu sadece zihnen bıkkınlığa yani usanmaya neden olurrr... Benim acizane görüşümm budur...

Katılıyorum ve dediğim gibi bence 1 Ekimde güney kesim hariç ülkenin tamamı girer tüm ülke ise 10-15 Ekimin sonunda girer diye düşünüyorum . Eylülde doğu bölgelerin girceğini düşünüyorum biraz bir haritayla açıklayacağım :yes: .

• Ben diyorum ki atın 20'si batıda sağnaklar olur ama zayıf ayın 1'i gibi nerdeyse tüm yurt girer. :yes:

evet katılıyorum sana şu anda öyle bir durum var yağış olsada birkaç yerde kısa süreli ve şiddetli olur deniz suyu sıcaklığının yüksek olmasından dolayı yahu komşum urfalı yusuf nerde ya :shifty:

SADECE KAR SADECE SOĞUK

• Katılıyorum ve dediğim gibi bence 1 Ekimde güney kesim hariç ülkenin tamamı girer tüm ülke ise 10-15 Ekimin sonunda girer diye düşünüyorum . Eylülde doğu bölgelerin girceğini düşünüyorum biraz bir haritayla açıklayacağım :yes: .

Doğuanadolunun kuzeyi doğrudur eylül bitmeden girebilir...
    ayrıca YUSUFU KAYBETTİK KENAN İLİNDE :smile: NERDESİN YUSUFFF :confused:....

• 23 eylülde RESMEN giriş yaparız 21 eylül den itibaren havalar soğumaya başlar 5-22 ekimde sonbahar havaları resmen başlar fırtınalar çıkar,yapraklar sararır,yağmurlar yağar asıl fırtınalar kasım ayındadır o sıralar doğuda sıcaklık eksilere düşmüştür bile kışın haberi 22-27 kasım arası iyiden iyiye hissedilir o sıralarda ağaçlar tamemen sararmıştır dökülme aşamasındadırlar.marmara bölgesi için hava artık 12-14 derecelerdedir geceleri dahada düşüktür doğuda -4,-6 dereceler ölçülmeye başlamıştır bile daha sonra gündönümü ile birlekte 21 aralıkta resmen kışa girmiş oluruz.

• 23 eylülde RESMEN giriş yaparız 21 eylül den itibaren havalar soğumaya başlar 5-22 ekimde sonbahar havaları resmen başlar fırtınalar çıkar,yapraklar sararır,yağmurlar yağar asıl fırtınalar kasım ayındadır o sıralar doğuda sıcaklık eksilere düşmüştür bile kışın haberi 22-27 kasım arası iyiden iyiye hissedilir o sıralarda ağaçlar tamemen sararmıştır dökülme aşamasındadırlar.marmara bölgesi için hava artık 12-14 derecelerdedir geceleri dahada düşüktür doğuda -4,-6 dereceler ölçülmeye başlamıştır bile daha sonra gündönümü ile birlekte 21 aralıkta resmen kışa girmiş oluruz.

21 aralık deme . Beni korkutuyorsun tunahan :biggrin: Hatırlarsın maya takvimine göre 21 Aralık kıyamet günü :wacko: Tırstım yhaw :wink: Peki Manisada ne zmn yağış var :confused:

• Kıyameti bir tek yüce Allah bilir soruna gelirsek 15 i gibi yağış ihtimali var