Başımız Sağ Olsun! Kahrolsun pkk

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Bu tartışmaları boşverin. Sonuca gelin. Şuanda savaşmaya devam etmek ülkeyi ne hale getirir, barışı seçmek ne eksiltir?

Her fırsatta polisine ve askerine zarar vermeye çalışan hainlerle barış yaparsan çok ağlarsın. Tuzak kur, pusu kur, gencecik çocukları, tek amacı vatanını korumak olan çocukları öldür sonra "barış" diye ağla. Olmaz öyle şey. Adam ol, düzgün dur kimse sana saldırmaz zaten. Ha kaşınırsan, ilk genelkurmay başkanı Mete Han olan, 2224 yıldır dimdik ayakta olan TSK ile savaşmak zorunda kalırsın.

• Her fırsatta polisine ve askerine zarar vermeye çalışan hainlerle barış yaparsan çok ağlarsın. Tuzak kur, pusu kur, gencecik çocukları, tek amacı vatanını korumak olan çocukları öldür sonra "barış" diye ağla. Olmaz öyle şey. Adam ol, düzgün dur kimse sana saldırmaz zaten. Ha kaşınırsan, ilk genelkurmay başkanı Mete Han olan, 2224 yıldır dimdik ayakta olan TSK ile savaşmak zorunda kalırsın.

;).

AF-YOK

• Bu tartışmaları boşverin. Sonuca gelin. Şuanda savaşmaya devam etmek ülkeyi ne hale getirir, barışı seçmek ne eksiltir?

Barış yapsak ne olur onlar yine hainlik yaparlar,silah depolarlar,yollara mayın döşemeye devam ederler,tek çaresi köklerini kurutmak

• Oluşum niyeti Kürdistanın kurulmasıdır. Oldu mu? Ben şuandaki durumdan bahsediyorum. Şuanda yaptıkları bu değil. Kabul etmiyorsanız tartışmayı bırakıyorum.

Yaptıkları ne efendi ne âlakasız insansın sen?
    Amacı kürdistan denen sözde olan ama özde olmayan devleti kurmak ise bu örgütlerin rahat durabileceğini düşünen zihniyet ile tartışmaya girmem ben.

AF-YOK

• Oluşum niyeti Kürdistanın kurulmasıdır. Oldu mu? Ben şuandaki durumdan bahsediyorum. Şuanda yaptıkları bu değil. Kabul etmiyorsanız tartışmayı bırakıyorum.

Hiçbir zaman gerçekleşmeyecek olan bir şey için... Kurtuluş Savaşı'nda süper güçler bölememiş, dağda ki sıfatsızlar mı bölecek? Komik.

• Türkiye her geçen gün büyüyen, gelişen bir ülke. Bizim bölgesel güç olmamızı istemiyorlar, şuan Ortadoğu'da 2 güç var, Türkiye ve İsrail. Bizim bölgenin tek gücü olmamızı istemiyorlar.

• Yaptıkları ne efendi ne âlakasız insansın sen?
    Amacı kürdistan denen sözde olan ama özde olmayan devleti kurmak ise bu örgütlerin rahat durabileceğini düşünen zihniyet ile tartışmaya girmem ben.

Tamam. O zaman siz PKK'yı vurdukça yeni kürtler eklensin, eklendikçe bir daha vurun. Onlarca yıl içinde milyonlarca insanı katledin. Bence de çok daha iyi bir karar olur.

• "pkk" yı büyük yazmamanı şiddetle tavsiye ederim böyle bir ortamda !
    Vurmadıkça da ekleniyor merak etme, en fazla 10 sene rahat duruyormuş gibi gözükürler.

AF-YOK

• Boş tartışmaları kesin.Bu ülkede herkes PKK'ya karşı olmadığı sürece bu iş bitmez.Hükümetler de bitirmeye niyetli olmadılar zaten şimdi de,önceden de.Halk birlik olmalı ki kökleri kurusun...Birlik olmamızın ilk şartı da etnik ve siyasi kimlikle uğraşmayı bırakmak.

• "pkk" yı büyük yazmamanı şiddetle tavsiye ederim böyle bir ortamda !
    Vurmadıkça da ekleniyor merak etme, en fazla 10 sene rahat duruyormuş gibi gözükürler.

Kısaltma olduğu için büyük yazıyorum. Sevdiğimden değil. Barış istiyor olmamın tek nedeni milyonlarca insanın katledilmemesi. Yoksa ben de isterim o bölgede olmasın, mayınlar döşenmesin.

Bu saatten sonra barışı seçmek Türkiye için neredeyse imkansızdır. Eğer barış tercih edilirse bu avanaklık ve aptallık olur.
    Bunu çatışma yanlısı biri olduğum için söylemiyorum ki zaten çatışma yanlısı biri de değilimdir. Fakat eğer barış yolu bir kere denenmişse ve Pkk bu süreci silah depolayarak geçirmişse, ikinci bir barış harekatı adeta teroristlere "Buyrun deponuzu genişletin, 2-3 ay sonra yine gelir çatışırız" demekle bir olur. Bunu düşünemeyecek, akıl edemeyecek kadar aptal olamazsınız.
    Çözüm sürecini, bu silah depolama mevzuları nedeniyle hiç desteklemedim. En azından çözüm süreci boyunca ordunun bu depolama işine göz yummasını desteklemedim. Barış elbette güzeldir fakat bir taraf bu sukuneti suistimal ediyorsa yemişim öyle barışı.
    Bir de, zamanında "Teroristlerle aynı masaya oturulmaz" diyerek çözüm sürecini kötüleyen siyasetçiler, şimdilerde "Pkk ile barışı bozdunuz, bu şehitlerin sorumlusu sizsiniz" diye hükümeti bokluyor. Diyecek söz var mı, yok