Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yarın buraya gelişimin 1 yılı olacak. Kışları vakit geçirdiğim en güzel site... Buraya ilk geldiğim anı hala hatırlıyorum. Umarım daha burda kalırım. Çok güzel site. Arkadaşlık olsun , konu bolluğu olsun , tahmin sistem içerik konularında olsun harika bir site... :D Dahada gelişecektir eminim :D

• Bugün Bursa/Yenişehir'de saat 16 civarı 39 dereceyi gördüm.Eylül ayına girdiğimizi takvime bakmasam anlamayacaktım herhalde bugün :D Nem oranının düşük olması termometre sıcaklığını yükseltiyor bazı durumlarda sanırım.Bakalım 27-28 temmuz rekorunu kırabilecek mi burası 41 dereceyi görmüştü.

Sibiryasız kışa kış demem;azor balsa sibirya duble kaymaktır.

Sistemci

Einmal editiert, zuletzt von Engin(Bursa) ()

• Hocam ölçümde kullandığınız cihaz nedir acaba? Benim hava istasyonumun (acurite 01036) verilerini şurada http://www.wunderground.com/pe…board?ID=IGEMLIK3#history Aşağıya inerseniz tarihe gore görebilirsiniz. görebilirsiniz.

Bugün Bursa/Yenişehir'de saat 16 civarı 39 dereceyi gördüm.Eylül ayına girdiğimizi takvime bakmasam anlamayacaktım herhalde bugün :D Nem oranının düşük olması termometre sıcaklığını yükseltiyor bazı durumlarda sanırım.Bakalım 27-28 temmuz rekorunu kırabilecek mi burası 41 dereceyi görmüştü.

• İstanbul'da bugün 35 gördüm. Yaz bitahshaıokaosskopakoa

Bu arada yazın bitişi 23 eylül'dür bu da böyle biline :)

forza ekinoks diosun yani :D bende bu yıl coğrayfa dersimde anlatmıştım bu yıl gün dönümü konusunu

• Uludagdan sonra sıcaklığın en düşük olduğu ilçe Gemlik oldu sanirim. Zira meteorolojiye gore Uludağ 24.1c Gemlik 29.7c .benim istasyonun ölçümü ise su sekilde High Low Avera
    Sıcaklık 29.4 C° 21.9 C° 25.7 C°
    Çiğ Noktası 22 C° 17.7 C° 19.4 C°
    Nem oranı 79% 55% 68%
    Yağış 0 mm -- --

• hemen tepemizde bulunan serin hava ağustos boyunca bir türlü giremediği gibi eylül 10 unda bile hala tam manasıyla giremiyor ve üstüne üstlük basra hala atak yapmaya çalışıyr pes doğrusu ne bulaşık basraymış zannımca yakamızdan düşmeyecek,ayın 10 unda bile sıcaklıklar en fazla 28-30 bandına kadar düşebilecek gibi duruyor daha fazla düşmeyecek gibi gözüküyor şimdilik, yağış desen pek görünmüyor vallahi accu şöyle böyle diyor ama başlangıç itibariyle çok kötü bir sonbahar olacağa benziyor

• hemen tepemizde bulunan serin hava ağustos boyunca bir türlü giremediği gibi eylül 10 unda bile hala tam manasıyla giremiyor ve üstüne üstlük basra hala atak yapmaya çalışıyr pes doğrusu ne bulaşık basraymış zannımca yakamızdan düşmeyecek,ayın 10 unda bile sıcaklıklar en fazla 28-30 bandına kadar düşebilecek gibi duruyor daha fazla düşmeyecek gibi gözüküyor şimdilik, yağış desen pek görünmüyor vallahi accu şöyle böyle diyor ama başlangıç itibariyle çok kötü bir sonbahar olacağa benziyor

El Nino yılları böyle işte, sonbahar geç geliyor. Basra elbet gidecek ama şuan gitmesini beklemek hayalcilik, bir süre daha etkili olacak.

Bol yağışlı ve ılık bir sonbahar bizleri bekliyor.