[Eski Konu] Şubat 2011 Beklenen Hava Olayları

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• "Muhteşem Şubat" Askıya Alınmıştır...

Görüşlerinizi ve sorularınızı bu konu altından yazınız.
    Bilgilendirmeler de bu konuda yapılacaktır.

• Bu sistem Allahın izniyle ve dilemesiyle gelecek gibi görünüyor.bir çok meteroloji uzmanı da tv lerde daha önce yaptıkları tahninleri değiştirip güncelliyorlar.

Örneğin Bünyamin Sürmeli,daha önce kar yok derken,bu sabahtan beri 15 şubatta bir sistem beklediğini ama şimdi bu sistemin daha da önce Türkiyeye giriş yapacağını söylemeye başladı.

İstanbul,bu sistemden oldukça da etkilenecekmiş.Eh..ne diyelim..Allah'tan hayırlısıyla gelsin bakalım. :D

• inşallah arkadaşlar bu sistem yüzümüzü güldürür. İstanbul'a bu sene kış hiç uğramadı sabah uyandığımda her tarafın yorgan kalınlığında bir örtüyle kaplanmış olduğunu ve yoğun karın hala devam ettiğini görmeyi çok istiyorum...

• geçen 28 şubat sisteminde afyondaydım.bir kaç çektiğim kareyi göndereyim istedim.Tam yeri bu sayfamı bilmiyorum ama yinede gönderiyorum işte.
    :P :D

[hr]
    daha çok resim var ama o kadar gucuman çıkıyor ki,fazla sayfaları meşgul etmiyeyim. :D birde sabahın köründe çektiğim için biraz flu bulabilirsiniz. :P [hr]
    [hr]
    Arkadaşlar,admini aradım evde yokmuş :) O yüzden tüm fotoları buraya yüklücem. :D İnşallah admin eve döndüğünde ortalığı dağıtmışlar diye bana kızmaz. :D

harikaydı bu kar gerçekten ve İnşallah devamını 10 şubattan itibaren tekrar yaşarız. :D

Einmal editiert, zuletzt von asfalya. ()

• Arkadaşlar,yatıyordum son anda modellere bakıyım dedim..Amaninin..modeller patlamış gitmiş.Bu nedir yaw.12 şubattan sonrası gırtlağa kadar kar var. :D

• asfalya afyonda okuyorum ama şu an ara tatilde olduğumuz için memleketteyim. afyonda karlı güne denk gelmek çok güzeldir. yağdı mı deli kar yağar . bu kar da fena değil ama özellikle 2007 şubat ve 2007 aralık gibi sanırım bir kar yağdı 1,5 gün hiç aralıksız. o zaman bu kardan çok daha fazlaydı. 2007 şubatta da arkdaşım sölemşti. bir kar yağdı ki araçlar bile trafiğe çıkmakta çok zorlandı die ... yeşil yol yine güzel görüntüsüne kavuşmuş ... ama ne hikmettir afyona yarım metre kar yağsada üni. tatil olmuyo olmaz da diolar :) adamlar alışmış artık iyice ... 13 şubat gibi gidicem umarım güzel bi kar olur yine. inanın yağdı mı çok şahane yağıo insan izlemekten alamıyor kendisini ...

• asfalya afyonda okuyorum ama şu an ara tatilde olduğumuz için memleketteyim. afyonda karlı güne denk gelmek çok güzeldir. yağdı mı deli kar yağar . bu kar da fena değil ama özellikle 2007 şubat ve 2007 aralık gibi sanırım bir kar yağdı 1,5 gün hiç aralıksız. o zaman bu kardan çok daha fazlaydı. 2007 şubatta da arkdaşım sölemşti. bir kar yağdı ki araçlar bile trafiğe çıkmakta çok zorlandı die ... yeşil yol yine güzel görüntüsüne kavuşmuş ... ama ne hikmettir afyona yarım metre kar yağsada üni. tatil olmuyo olmaz da diolar :) adamlar alışmış artık iyice ... 13 şubat gibi gidicem umarım güzel bi kar olur yine. inanın yağdı mı çok şahane yağıo insan izlemekten alamıyor kendisini ...

Hibo87,dediğin gibi,Afyona kar yağmaya başladımı durdurabilene aşkolsun.çok pis yağıyor. :D hemde benim sevdiğim tipi şeklinde...Bu giden 28 Ocak sisteminde de neredeyse 2.5 gün devamlı kar yağsada yağış çok şiddetli olmadı. ama süre uzun olduğu için 20-25 cm birikim yapmaya yetti.

Afyonda kolay kolay okulları tatil etmezler.İstanbul,devasa büyüklükte olduğu ,trafiğinde sorun olduğu için oralarda 2 cm cik kar bile okulları tatik ettirmeye yetiyor.Ama Afyonlulara 20 cm kar bile banamısın dedirtmiyor. :D Gazlıgöle dolmuşla öyle uçtuk ki,
    yoldaki 35 plakalı bir kaç arabaya kar tozu yutturduk. :D O yüzden sen kar hastası değil de tatil hastası isen okumak için yanlış kenti seçmişsin :D 13 şubatta tam da kar cehenneminin ortasında bulabilirsin kendini..dikkat et! :D :D

• Hibo87,dediğin gibi,Afyona kar yağmaya başladımı durdurabilene aşkolsun.çok pis yağıyor. :D hemde benim sevdiğim tipi şeklinde...Bu giden 28 Ocak sisteminde de neredeyse 2.5 gün devamlı kar yağsada yağış çok şiddetli olmadı. ama süre uzun olduğu için 20-25 cm birikim yapmaya yetti.

Afyonda kolay kolay okulları tatil etmezler.İstanbul,devasa büyüklükte olduğu ,trafiğinde sorun olduğu için oralarda 2 cm cik kar bile okulları tatik ettirmeye yetiyor.Ama Afyonlulara 20 cm kar bile banamısın dedirtmiyor. :D Gazlıgöle dolmuşla öyle uçtuk ki,
    yoldaki 35 plakalı bir kaç arabaya kar tozu yutturduk. :D O yüzden sen kar hastası değil de tatil hastası isen okumak için yanlış kenti seçmişsin :D 13 şubatta tam da kar cehenneminin ortasında bulabilirsin kendini..dikkat et! :D :D

bende de kar hastalığı vardır ama çok çılgınca değil ama afyonu yazma nedenim hem soğuk olması hemde yakın olmasıydı :) evet dönüş tarihi biletimi almadım önceden. kar belki 10 u gibi gelebilir die ama sanırım 12-13-14 civarı gelebilir. eğer 10 u gibi gelseydi o zaman dönecektim afyona. yolda kula rampasını çıkarken yağan yoğun kar. uşak-afyon arasındanki o meşhur dumlu rampasındaki yoğun kar yağışı altında seyahat etmek çok hoş oluo :D inş. ben giderken karla beraber giderim kazasız belasız inş. :) her sene üzülürüm yarı yıl tatili nie tamda kışın göbeğine denk geldiği için :D