Topbaş: "Kar yağışı için tedbirlerimizi aldık" (CNN Türk-DHA Haberi) (24.01.2011)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Topbaş: "Kar yağışı için tedbirlerimizi aldık"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, kentte etkili olması beklenen kar yağışıyla ilgili gerekli tedbirleri aldıklarını belirterek, "Hazırlıklarımız yeterli diye düşünüyorum" dedi.

(DHA) -- Topbaş, 25 ve 26 Ocak tarihlerinde yapılacak UCLG Başkanlık toplantısına katılmak için bugün Barcelona'ya gitti.

Atatürk Havalimanı VİP Salonu'nda basın mensuplarının beklenen kar yağışına ilişkin soruları üzerine Başkan Topbaş, "2004 yılında göreve geldiğimizden beri çok ciddi ekipman hazırlığı yaptık. Bilhassa 2006'da daha fazla kar yağmasına rağmen sıkıntı çekilmedi. İstanbullular da bu hassasiyeti gösteriyor. İstanbullulara teşekkür ediyorum. Özellikle araçlarında kış lastiklerini kullanıyorlar ve yoğun kar yağışında mümkün mertebe toplu taşıma araçlarına yöneliyorlar" dedi.

"Avrupa'da çok ciddi bir sıkıntı var. Londra,Paris'te ve diğer Avrupa ülkelerinde hayat felç olmuş durumda" diyen Kadir Topbaş, "İstanbul biraz daha güneyde ama birkaç günlük hayatı durduran derecede kar yağışlarını görmekteyiz. Bunlarla ilgili tedbirlerimizi aldık, hazırlıklarımız yeterli diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre sıcaklıklar Marmara ve Batı Karadeniz'de 6 ila 8 derece azalacak. Marmara'nın doğusunda kuvvetli yağışlar etkili olacak.

• Bu gidişle kar yagışını göremeyeceğiz herhalde
    [/quote]
    Doğru diyorsun kar gelsinde sonra düşünürüz trafiği.

• Nerdee o eski kışlar.
    Hatırlarım daha Ali Müfit Gürtuna döneminde yollar tuzlanmadığı için isyan edilirken..
    İstanbulda okullar ardarda tatil olurken ve bu tatil haftayı bulurken..
    Kar haberlerinde "İstanbul Seni Hapsetmiş" şarkısı çalarken..
    Karne günü donarak ölen öğrenciler...
    Spor salonunda günlerce misafir edilen evsizler..
    AKOM'dan canlı bağlantılar..
    Valinin kar tatili açıklamaları..
    Kar haberleri..
    Kaza yapan ve zincir takmayan hanzo şöförler..
    "Balkanlardan Gelen Soğuk ve Yağışlı Hava Dalgası"
    Zincir milyonerleri..
    Daha sayamadığım bir çok şey;
    NERDEEEEEEEEEEEEEEEEEEE :(

YavuzSB

• gerçekten çok güzel anlatmışssın nerdeeee özledim be kardeşş(ramiz dayı ehehe :D )