TÜRKİYE'de En Çok ve En Az Yağış Alan Yerler

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Ordu'nun 1176 olduğuna emin misiniz, gerçi biz bir alıyoruz tam alıyoruz yazın da kavruluyoruz 2013 yazında sanırsam 17 gün yağmur yağmadı,karadeniz olacak bir de

Biraz araştırdım, kaynaklar arasında 50 kg'lik falan farklar var, altına çok yorum yazılan ve onaylanan bir siteden aldım.

Günlük bilgileri ise başka bir siteden aldım. Diyorum ya il merkezi değil geneli.

AF-YOK

• Yok bölgeye göre tabi ki günlerce %50 %60 civarında takılır genelde,kuzeyli rüzgarların kuvvrtli olduğu günlerde biraz daha fazla,güneyli rüzgârlar varken biraz daha az tabi yazın için geçerli bu,nemle sorunlu olduğumuz için :D

• Trabzonluyum(İstanbul'da oturuyorum) neden trabzon ilk 10 da yok şaşırdım açıkçası Rize'yle çok fark olmaması lazım. Öte yandan Ofluyum yani Rizeye daha yakın konumdayım. Sahil kesiminde 1500mm civarı yağış var ise iç bölgelerde 15-20 km (rakım~ 600mt) yaklaşık köyümün olduğu bölgelerde 3000 mm yi bulur hatta geçer diye tahmin ediyorum. Bu sene yazın Ramazan ayının tamamı yağmur yağdı ara ara çok şiddetlendi ama hiç güneş açmadı doğru düzgün diyebilirim. O yağıştan sonra temmuz ayı başı gibi her sene olan çürük ayı başlıyo. Bu ayda çok az yağış oluyor neredeyse hiç nem zaten hat safhada bide çay kırma zamanı oldumu çok zorlayıcı oluyor.

• Ergene havzasının bu kadar az yağış aldığını bilmiyordum. Gerçi belli oluyor kütleler Kırklareli ve lüleburgaz da güç kaybediyor çorluya gelince yine güçleniyor. Örnek 26 Ocak