Zonguldak Gelecek Olan Sistemler. [Part-1]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Evet hepimiz kar bekliyoruz. Ama bu kış Zonguldak yuksekler haricinde havada dahi kar göremedi. Ama Sonunda Geliyor.. Buyuk bir Nefretle :) Resmen Uzerımıze tum nefretini kusmak için..

Evet Zonguldak 24 Ocak gunu Yagmur ve sonrasında KKy yagıslarına sahne olacak. 25 Ocak gunu ise kky olarak devam eden yagıs yerını kar yagısına bırakacak. 25 gecesi 26 ocakta Yoğun olmak uzere [ Sea efect dahil ] 28 ocak sabah saatlerıne kadar surecek sonrasında 29 ocağa kadar bolgesel yagıslar gorulecek. 29 Ocakta Tekrar bir Yoğununda yoğunu bir Kar yagısı beklentımız bir haylı yuksek. 25 sistemi zonguldak 15-20 cm, Ereğli ilçesi 20-25cm olmak uzere tahminimiz bulunmaktadır. 29 ocak sistemi ise su an için belli degil ama 35 cm ve uzeri gibi gozukuyor diyebiliriz.
    Sıcaklıklara gelince 25 gunu : 4 / 1 , 26 gunu : 1 / -2 , 27 gunu : 1 / -3 , 28 gunu : 2 / -1 , 29 gunu : 2 / -3
    Ruzgara gelince : 26 gunu ruzgarın kuvvetlenmesı ile yağışlar tipi seklınde görulecektir.

Part-2 Yarın aksam yayınlanacaktır.

• Tahminlerin için teşekkürler, ancak kar kalınlığı bilgisi vermen senin açından sıkıntı doğurabilir, çok riskli :)

• özlediğimiz tablo bakalım neler olacak

• SAMET kardeşim oduller diyagramlar yan çizmeye başladı, yağışın kuvvetli bölümünde soğuma yok. Yağış azalıyor soğmu tavan yapıp kısasüre sonra aniden normale dönüyor. Bu sebeple 26 sında bol bol kar izlesekte örtü yapmayacak. 27 sinde 28 örtü yüpmüsı muhtemel ancak yağışın şiddeti azaldığında fazla kalın bir örtü olacağını düşünmüyorum, benim tahminim 6-8 cm o da yerde fazla kalmayacak, karla mücadeleye gerek kalmadan kendilğinden eriyecek. Sen dua et yağış salıdan önce başlamasın. Çünkü başlarsa 26-28 arasındaki soğumayı ıskalayabilir. Senin de karizma biraz çizilir. TAHMİNLERİN BARTIN VE ZONGULDAK MERKEZLERİ İÇİNDİR. EREĞLİNİN KARAYELİ YAKALAMA ŞANSI BU SİSTEMDE BİZDEN FAZLA ORASI İÇİN BİR ŞEY DİYEMİYCEM. BİZE GÖRE DAHA ŞANSLILAR...

• aslında yağış öncesinde cuma başlayacaktı olmadı cumartesi denildi,cumartesi de olmadı.Yarın deniliyor yarın da gecikmeli başlarsa süper olur :D

• Evet 25 Sistemi eridi bitti diye soylemler var. Evet eridi bitti gitti.Ama Zonguldak için Degil. Fakat Zonguldak Ereğli Bu gece baslayacak kky ve kar 25-26 devam edecek ve ortu olusturacaktır.27 gunu bolgesel hafif kar yagısı olabılır. Subat sıstemı modellerden kaybolsada. Aksam ve gecekı guncellemelerde yıne gozukecektır. Beklemede kalın takip edin. İyi forumlar

• Kardeş dedik bu kadar iddalı konuşma sonra karizma çizilir die. Hani kar mar göremedik. Lütfen üye toplamak adına bu kadar iddalı tahminlerde bulunmayın. Yakında hiç kimse de kalmıycak forumda. onlarca meteo sitesi var. Biraz gözden geçirirseniz, tahminlerinizin hiç biriyle örtüşmediğini göreceksiniz. Allah yardımcınız olsun ne diyem. Böyle bir kış ben hakkikaten görmedim. Efsane olmaya aday, doğuya bile daha kar örtü yapmadı :))

• Kardeş dedik bu kadar iddalı konuşma sonra karizma çizilir die. Hani kar mar göremedik. Lütfen üye toplamak adına bu kadar iddalı tahminlerde bulunmayın. Yakında hiç kimse de kalmıycak forumda. onlarca meteo sitesi var. Biraz gözden geçirirseniz, tahminlerinizin hiç biriyle örtüşmediğini göreceksiniz. Allah yardımcınız olsun ne diyem. Böyle bir kış ben hakkikaten görmedim. Efsane olmaya aday, doğuya bile daha kar örtü yapmadı :))

Öncelikle ben de bu konuda müdahele edecektim fakat bu platformda herkesin tahminlerine saygımız sonsuz olduğundan müdahele etmek istemedim.
    Ayrıca size de belirtmek istediğim bir şey var. "Lütfen üye toplamak adına bu kadar iddalı tahminlerde bulunmayın." demişssiniz, fakat şunu hatırlatırım "ZonguldakMeteoroloji" site yönetiminin kadrosunda yer almamaktadır, sizin gibi bir üyedir ve forumumuzda tahminlerini yayınlanmaktadır ve de bu onun en doğal hakkıdır. Yanılır yanılmaz orası kendisini ilgilendirir, tahminlerinde yanılması Hava Forum'un yanılması anlamına gelmez.

Hava Forum'un özel tahminleri zaten forum içinde duyrularak yayımlanmaktadır, bunlar dışındaki tahminler sitemizdeki üyelerimizin tahminleridir.

Forum içinde üyeler tarafından yapılan her tahmin,rapor,görüş Hava Forum yönetimine ait değildir, lütfen bu konuda dikkatli davranalım.

Teşekkürler.