Karadeniz Bölgesi Genel Tahmin ve Raporlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Kuşçulu

Eylül= 315,7 mm Ekim=268,5 mm Kasım=473,1 mm Aralık =262,8 toplam= 1320,1 mm
    kuşçulu ocak ayındada en fazla yağış alan yer oldu.
    Giresun Kuşçulu 364.Kuşçulu

Eylül= 315,7 mm Ekim=268,5 mm Kasım=473,1 mm Aralık =262,8 toplam= 1320,1 mm

kuşçulu ocak ayındada en fazla yağış alan yer oldu.
    Giresun Kuşçulu 364.2 mm , çayeli 199 mm ,Rize Merkez 235.8 mm , 235.8 mm , Hopa Merkez 134.2 mm

• daha kuşculu 1 yıl olmadı , takip ediyoruz , ama çok kısa sürede 1500 rakımına ulaştı , yanılmıyorsam bu rakam 3.4 ayda çıktı , birazdan net rakamları vereceğim size

şok sevinirim hocam. coğrafya öğretmeniyim. sizden ne kadar faydalanırsam o kadar iyi.

• vay be

• Vay ki vay

• ben istasyonları kısa geçtim , bir çok istasyonu takip ediyoruz , yani baktığımız gibi her yeri 2 ye katlamış , diğer istasyonlarıda , ayrıca yazın orajlarda ne olacak derseniz , orajdada avantaj onda , biraz yüksekte olduğu için orajlı hadiselerde sıkıntı yaşamayacak

• Abi Ayder'den yukarıları yani yaylalarda görülebilir

bu gibi hadiseler 0 ila 600 rakım arasında bir yerlerde farklılık gösterir , yaylalarda bunun görülebileceğini sanmıyorum , yağışlar dağların paralelliğinden dolayı dar bir alana sıkışıyor , aramızda coğraf öğretmeni var oda az çok bilir

• bu gibi hadiseler 0 ila 600 rakım arasında bir yerlerde farklılık gösterir , yaylalarda bunun görülebileceğini sanmıyorum , yağışlar dağların paralelliğinden dolayı dar bir alana sıkışıyor , aramızda coğraf öğretmeni var oda az çok bilir

Aslında bazı noktalar belirlenip oralarda yıl boyu ölçümler yapılmalı

• bu gibi hadiseler 0 ila 600 rakım arasında bir yerlerde farklılık gösterir , yaylalarda bunun görülebileceğini sanmıyorum , yağışlar dağların paralelliğinden dolayı dar bir alana sıkışıyor , aramızda coğraf öğretmeni var oda az çok bilir

eğim faktörü de önemli yağış farklılığında. hocam mahsuru yoksa siz ne iş yapıyorsunuz öğrenebilir miyim?

• özel sökterdeyim , tavı bilirsiniz , yalnız aşırı hava delisi olmam olayları sadece izlemkten ziyade öğrenmeye itti beni , daha çok bölgenin coğrafik bilgisiyle ilgilenirim

Bu akşam senden çok şey öğrendik.Artık daha sık girersin foruma ve değerli yorumlarını her zaman bekliyoruz