GFS ve ECMWF Yorumlamaları (Şubat 2015)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • evet herkes üzülüyosa bitmiştir semih üstad dün meşaleleri yakın dedi bugün kötü dedi bu modeller üstadı bile yanılttıysa helal olsun valla :(

• siklonun marmarisin guneybatısında ne işi var ya hem de baya baya guneybatısında .. ayrıca kuzeye dogru da gitmiyor antalya acıklarına dogru hareket ediyor .. sistem ankara ve batı karadenizin guneyinde suan.. yazıklar olsun senin gib ab'ye! siklon siklon dediniz gördük.. ne guzel stabil bir yb gelse deklerle yine daha cok kar alıyoruz..

• Bide kışı bitirdin yav ayıp yav yapmayın şöyle son güne kadar çözülememiş bir AB var belki bizim istediğimiz yerde konumlanacak?Takdir Allahtan.

İstanbul' dan bıktım bıktım. Böyle saçma sapan bir yer Dünya üzerinde az bulunur. Bu ne rezalettir ya. Kusura bakma a.b çözülemedi ama iyileşme trendine girmeyeceği de kesin. Burası İstanbuk değişimler anca olumsuz yönde olur.

• modeller bi anda nasil bu hale geldiyse tam terside olabilir bi anda cok guzel bi hal de alabilir olmsuz dusunmemek lazim herseyin olumlu dusunun olmlu olsun belkide oglen guncellemesinde duzelmeye basliyacak..

• beyler inanmayın efsane dediğimiz kişiler bile bazen sallıyabiliyo istanbul p.tesi akşamından itibaren şova başlıyo salı çarşamba çamlıca tepesinde en az 20 cm bekliyorum

• İstanbul' dan bıktım bıktım. Böyle saçma sapan bir yer Dünya üzerinde az bulunur. Bu ne rezalettir ya. Kusura bakma a.b çözülemedi ama iyileşme trendine girmeyeceği de kesin. Burası İstanbuk değişimler anca olumsuz yönde olur.

Bence sukur etmek lazim istanbul dunyanin en guzel sehri havasida hic bir yerde yok begenmeyenler erzuruma 9 ay kis var orda:-)

• Dün akşam +198h için heyecan yapmayın salı gününki sistem kesin değil dediğimde bazı arkadaşlar sürekli İstanbul kara gömülecek diyordu.Bu sistemin sakat olacağı belliydi sıcaklık yeterli değil o kadar yağış etkili olsa bile kıyılarda gündüzleri yoğun kky geceleri ise cıvık bir kar olacaktı...

• Yav siz manyakmısınız tam gfsnin zamanlarına girdik gfs kısa vadede daha tutarlı ve istanbula -10 sokuyor ecmwf ise -12 sokmuş ki -12yi soktuğu tarihde muazzam bir yağış var dediğim gibi kıyılar örtüyü aldımı gider kar yağışı pazartesi öğleden sonra başlar yada akşam ancak şu sistemi fosluyanlar az ötede foslasın

• ayrıca 2.sistemin gittiği falan yok ayın 16-17-18i garanti geliyo sistem bu tarihlerden önce yada sonra gelmesi imkansız kesin geliyo 2.şova hazırlan türkiye

• Yav siz manyakmısınız tam gfsnin zamanlarına girdik gfs kısa vadede daha tutarlı ve istanbula -10 sokuyor ecmwf ise -12 sokmuş ki -12yi soktuğu tarihde muazzam bir yağış var dediğim gibi kıyılar örtüyü aldımı gider kar yağışı pazartesi öğleden sonra başlar yada akşam ancak şu sistemi fosluyanlar az ötede foslasın

Kardeş Tekirdağ hakkkında ne düşünüyorsun?

[size=large]Hava Forum[/size]
    [size=large]Metehan[/size]

• siklonun marmarisin guneybatısında ne işi var ya hem de baya baya guneybatısında .. ayrıca kuzeye dogru da gitmiyor antalya acıklarına dogru hareket ediyor .. sistem ankara ve batı karadenizin guneyinde suan.. yazıklar olsun senin gib ab'ye! siklon siklon dediniz gördük.. ne guzel stabil bir yb gelse deklerle yine daha cok kar alıyoruz..

Çok alıyoruz deklerle kar.Nereye alıyoruz Allah aşkına. 1 dk göz gözü görmüyor 10 saat açık geçiyor.

• semih mgm guncellemesi kötü gelecek diyorsun peki sen ne düşünüyorsun? dün meşaleler falan diyordun .. sence ab eski yerine gelecek mi yoksa işler daha da mı kötüye gidecek?