İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • fırat tamam ben sadece eleştiride bulundum orada.ayrıca sana karşı bir tavrım yok genel anlamda yorum yapmıstım ben o konuda yalnızca anladın..eger yanlıs anlasıldıysam özür dilerim senden bizzat.

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

Yaza veda ediyoruz sonbahara merhaba şimdiden..

karsever ugur

Einmal editiert, zuletzt von karsever ugur ()

• Ya şimdi boşverin tartışmayı.Neyse şu anda gözükmekte olan ayın 20si(birkaç günlük ileri geri olabilir)bir sistem gözüküyor.Ama daha en az 15 gün var o 15 gün içerisinde tek bir sistem yok.Yani ayın 20sine kadar bekleyeceğiz gibi gözüküyor.

• Arkadaslar bu tarihi not edin 22 Ocak Istanbul icin benim kar tahminimdir 20 Ocakta soguk Edirne den giris yapacak.Bununla beraber subatta alacagamiz sistemler hafizalara kazinacak turden olacaktir bence eger bir benzetme yapacak olursak bir baska 85 kisi gecirebiliriz...Insallah bol karli gunler geciririz

[size=large]Istanbul için ilk kar tahminim:22 Ocak [/size]

• bende ayın 17 sinde trakyadan giris yapacak diyorum ve ayın 19 su da istabula gelcek diyorum ytahminlerim bu yönde ama tek bir sey biliyorum bu sistem kıytırık bi r sistem olmıyacak...

• Bekleyip göreceğiz.

bekleye bekleye ocak ayı bitecek böyle galiba.valla ben acıkcası şu modellerin kararsızlıgından artık sıkıldım ya güzel bir kar yagısı görmemiz icin illa akdeniz a.b aktif mi olması gerekiyor ne bicim bir iklime sahipsek anlayana ask olsun gercektende yani.:/

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

karsever ugur

• Daha çok var 2 hafta var en az sabretmekte fayda var çünkü şimdi yapacağımız tahminlerin tutmama ihtimali de var bunu unutmayalım.

• Daha çok var 2 hafta var en az sabretmekte fayda var çünkü şimdi yapacağımız tahminlerin tutmama ihtimali de var bunu unutmayalım.

ocak sonu gelecek olan soguk hava sisteminin Türkiye gelmesi kesinlesti gibi.fakat ne kadar kar bırakacağı henüz netleşmiş değil.ama ufuktaki soguk hava kütlesi yavas yavas modellerde görünmeye başladı.peki nerden biliyorsun bunu diye sorarsan o da bende kalsın.sadece şu kadarını söyleyeyim ocak 25-26 arası istanbulda resmen hava patlayacak gibi duruyor.zira verilerde buna benzer bilgiler mevcut zaten .bakalım ao düsüse devam ederse akdenizde a.b alanı yaratıp yagıslara zemin hazırlarsa ocak sonu gercekten mükemmel gececek .tabii tahminlerimiz tutarsa belki olabilir böyle bir durum neyse bekleyip göreceğiz hep beraber.

anıl bu öngörü senin icindi baskası olsa hayatta paylaşmazdım tamam.hadi iyi geceler.

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

karsever ugur

• noldu bızm sıstemler gınemı yaan oldu :SS:S:S

yok yok yan olmadı devam ediyor hareketlilik sistem kuvvetleniyor 20 sinden sonra çok etkili yağışlar gelecek gibi bakalım sistem yaklaştıkça etkisinide iyiden iyiye gösterecek bekleyip göreceğiz

• Sistemler yan falan olmadı atık modelerde de gözükmeye başladı artık ayın 20ini bekleyeceğiz.Bu arada Uğur sağol bilgiler için.

• efsane semih yorumunda ıstanbula 19 ocakta sıstem gırış yapcak ve ist.yoğun kar yağaşı alacak dmış inşallah yanılmaz