Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Bölgeleri Genel Tahmin ve Uyarılar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Hemen ibrahimli köyünün sınırı tam tepe noktadsındayım.geçen sene emekteydim.Taşındım...

anladım abi. şu an ki tempoyla sabaha kadar yağsa güzel bi örtü oluşur ama birazdan durur

[size=large][/size]Sadece KAR :)

• Tahminde bulunan arkadaşlara çok teşekkür ederim şahsım adına, MGM'den daha tutarlıydınız en azından. Diyarbakır'ın çevresine yerleştirilen barajların, bir şehrin orijinal havası nasıl değiştirir konusunu çok güzel gördük. Bu sistemle bizim şimdi 30-40 cm kara gömülmemiz gerekiyordu belki de.. Accuweather bütün tahmincilerden ve diğer sitelerden açık ara önde ve tutarlı tahmin yaptı bu sefer. Kar değil bu zoruma gitti. Ayrıca Sayın EfsaneSemih belki yoğunluktan olacak iki kere bölgemiz için yorum rica ettiysem de karşılık vermedi. Sayın Kral, Kadirwinter, Umut Can Oğuz hariç sitenin ağır topları G.Doğu için sağ olsunlar yorum yapmadı. Yeni üye olabilirim ancak ne forum kullanımına ne de forum yönetmeye yabancı değilim. Bu minvalde, diğer bir çok sektörde olduğu gibi, burada da Türkiye İstanbul'dan ibaretmiş gibi bir durum var. Bunu da bir üye şikayeti olarak görebilme ufkuna sahip olduğuna inandığım admin ve yönetici arkadaşlara iletmek istiyorum.

Bir başka sayfada yazdığım mesajı buraya da kopyalayacağım:
    Saat 20.00 gibi Mgm'den biriyle telefonda Diyarbakır içim görüştük, kendisi ne dediyse hiçbir şekilde tutmadı.
    İşin ilginç yanı Accuweather saat saat ne yazmışsa o oldu. Şimdi benim devlet kurumum, Accu'nun bu bölge hakkında sahip olduğu uydu vs. bilgisinin yanı sıra bir de onlarca yerel istasyonuyla neredeyse sıfır tahmin mi yapıyor? Kapatalım biz bu kurumu madem? Adamlar gerçekten gereksiz maaş alıyor ve gereksiz yere ödenek kaynağı ayrılıyor. Bu kadar mı beceriden yoksunlar, bu kadar mı üniversiteyi kopyalarla goy gpyla geçmiş ve en üzücüsü de bu kadar mı torpille işe alınmışlar? Yazıklar olsun diyorum!
    Valilik de bu Mgm'ye devlet kurumu diye itibar edip bildiri yayınlıyor, halbuki oradakilere ne maaş lazım ne de iş! Açsın valiliktekiler kendi cep telefonlarından tırt ve bedava uygulamayı, alsınlar Accu'dan haberi. Kar yağar yağmaz, tahmin tutar tutmaz bunu anlarım da, benim ülkemle alakası olmayan adamın tahmini, devlet kurumumdan çok ama çok daha tutarlı olur işte buna hem kızar hem de üzülürüm!

Bizi de hatırlayan ve sistemi bizim için yorumlayan adını yazmayı unuttuğum her arkadaşa teşekkür ederim. Bu sistemden istediğimizi alamadık biraz buruk kaldık ama olsun, kış daha uzun..

• Ben barajlardan bahsettiğimde olmsız konuş ma dediniz.. bak arkadaşım ne güzel yazmış... barajlarımızın sefasını süren batı xefa yine bizde...üzerine bu suriyelilerşn kudumduzluğu entrikaları ve suriyeli kadınların fuhuşlarıda eklenince Allah kuraklığı verdi bize.. şükür yağmur yağdı yağmayan yerde var. Ama bölgede karda çok önemli...

Einmal editiert, zuletzt von Esther ()

• Su an Şanlıurfa /Karaköprü (630 mt) Hafif kar var karin hafif yağması ve üstunden arabalarin gecmesinden dolayi asfalttaki karlar eridi ancak kaldirimlarda,Parklarda ve toprak yerlerde kar duruyo Merkezde ise sadece hafif kar var örtü yok :)

• Karaköprude asfalt bile beyazladi :) su an saganak kar var :)

arkadaşlar birbirimizi kandırmayalım ben d.bakırdayım fakat bu memleket uğursuz ve nasipsiz bir vilayetimiz adana ve çevreleri kardan telef oldu okullar tatil oldu ya bizim burada cenabı hak bu vilayetein suratına tükürüp bununla yetinin demiştir tabiki bu benim duşuncem oğlum dün gece yatarken baba her tarafta kar var neden buraya yağmadı yağacakmı dedi inşallah yağar oğlum deyip oğlum o sevinçle yatıp sabahki husranla uyanışını ben gördüm bu nedenle bu siteye bakıp hava koşulları doğrultusunda hareket ediyorsam kabahatta bıraz bu sitede bu nedenle yazacaklarımıza biraz daha dikkat edip milleti hayale itmeyin saygılarımla