Başkent Kar Yağışları Hakkında

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • ANKARANIN ALÇAK KESİMLERİNDE YERDE TUTACAK ŞEKİLDE KAR YAĞMADI NELER OLUYOR BU İKLİME?ANKARANIN EN ALÇAK YERLERİ 850 METRE........!20 SİNE KADARA KAR GÖRÜNMÜYOR SONRASIDA MEÇHUL SON 3 SENE SANIRIM BÖYLE GEÇECEKMİŞ SAĞLIK OLSUN ÖNÜMÜZDE DAHA SENELER VAR İNŞALLAH GÜZEL KIŞLAR YAŞARIZ.YORUMLARINIZI BEKLİYORUM.

• ANKARANIN ALÇAK KESİMLERİNDE YERDE TUTACAK ŞEKİLDE KAR YAĞMADI NELER OLUYOR BU İKLİME?ANKARANIN EN ALÇAK YERLERİ 850 METRE........!20 SİNE KADARA KAR GÖRÜNMÜYOR SONRASIDA MEÇHUL SON 3 SENE SANIRIM BÖYLE GEÇECEKMİŞ SAĞLIK OLSUN ÖNÜMÜZDE DAHA SENELER VAR İNŞALLAH GÜZEL KIŞLAR YAŞARIZ.YORUMLARINIZI BEKLİYORUM.

bu sene kış mevsiminden bir şey anlamadım zaten yüksek yerlerde dahi yağış olmadı kar bekleye bekleye kış mevsimini bitireceğiz böyle giderse

• Bu sene çok karışık sistemler. Geliyor-gidiyor sonra kıytırık bir halde geliyor.Bu da tahmin yapmayı zorlaştırıyor.

• Ankaralılar bende bır Ankaralı olarak soyledıklerınız onaylıyorum. Cayyolu angora evlerınde otururdum eskıden. Orada dız boyu kar olurdu. Kasımda yagardı kar. Aralık Ocak Subat Mart buz gıbı olurdu. Arabaların uzerınden saatlerce buz kazırdık. Sımdı Ocak ayında yagmur yagıyor. Tamam anladık pastırma yazı olur ama arkasından kuvvetlı soguklar gelır. Artık ısler degısmıs sıcak hava gelıyor arkasından daha da sıcak bır hava gelıyor :D. Ama 20 Ocak kırılmı gunu olacak buna ınanıyorum.Belkı ıc anadolu bu gecelek sıstemden cok yararlanamıcak(Marmara ve Batı Karadenıze oranla) ancak Subatta cok soguk gunler gecırebılır Ankara. Insallah su kısın son 2 ayı guzel gecer.

[size=large]Istanbul için ilk kar tahminim:22 Ocak [/size]

• ANKARA 2 YILDIR BEKLENEN KAR YAĞIŞLARINI ALAMIYOR BİR TÜRLÜ.BENDE ANKARADA OTURUYORUM HATTA ANKARANIN EN YÜKSEK YERLERİNDEN BİRİNDE DİKMENDE.AMA YİNEDE DEĞİŞEN BİRŞEY YOK.AYIN 15İ GİBİ GELECEK OLAN SİSTEMDE HAFİF OLARAK ETKİLENSEDE ANKARA AYIN 19.GECESİNDEN İTİBAREN ETKİLİ KAR YAĞIŞLARINI GÖRECEKTİR.İNŞ :)

[size=small]MODERATOR [/size]
    [size=small]
    [/size]

[size=small]KARDAN EMRAH[/size]

• ANKARA 2 YILDIR BEKLENEN KAR YAĞIŞLARINI ALAMIYOR BİR TÜRLÜ.BENDE ANKARADA OTURUYORUM HATTA ANKARANIN EN YÜKSEK YERLERİNDEN BİRİNDE DİKMENDE.AMA YİNEDE DEĞİŞEN BİRŞEY YOK.AYIN 15İ GİBİ GELECEK OLAN SİSTEMDE HAFİF OLARAK ETKİLENSEDE ANKARA AYIN 19.GECESİNDEN İTİBAREN ETKİLİ KAR YAĞIŞLARINI GÖRECEKTİR.İNŞ :)

ankara da kış mevsimi değişmeye başladı sanki yağışlar azaldı soğuk arttı uzun zamandır etkili bir kar yağışı göremedi ankaralılar bakalım ilerki sistemlerde neler olacak

• Umarım bu durum değişir Ankara'da tıpkı İstanbul gibi uzun zamandr alıştığı kar yağışlarını alamıyor.

• Ankara 15-16-17 ocak tarihleri arasinda kar yagisi alacak gibi duruyor. Sistem kuzeyden kirim uzerinden gelecek. Bati kesimler hic umutlanmasin bile. Ancak ic ve dogu kesimler kar yagislari alabilir. Dogu kesimin kar yagisi alacagi kesin sivas-kayseri-malatya-gumushane-yozgat-erzincan-eruzum-kars-ardahan-hakkari-van-bitlis gibi rakimi yuksek yerler bu sistemden faydalanabilecek. Ancak sistemin gelis tarihi itibariyle ic anadolu yuksek basincin etkisinde olacak. Bu nedenle sistemi bir hayli yumusatabilir. Bir kac guncelleme sonra belli olur bence cok umitlenmeyin derim. Asil kar 20 Ocaktan sonra. Iyi gunler...

[size=large]Istanbul için ilk kar tahminim:22 Ocak [/size]