Kuvvetli Soğuklar ve Yoğun Kar Yagışları Geliyor

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bütün mesajları ouyacağım diye telef oldum resmen...
    ama çok eğleniyorum ben :)

Vatandaş - Bu sistem fos çıktı
    Admin - Her yer kar altında daha dekler anca geliyor..
    V - Yok yaw sistem fos çıktı..
    A - Neden ??
    V - Bizim bahçeye baktım tutmamış işte fos çıktı...
    :D

• Tek tek nokta atışı sormayın arkadaşlar. Buradaki tahmincilere de yazık. Müneccim olsam istifa ederdim yeminle :D

İstanbul geneli sabaha kadar aralıklı kar geçişleri yaşayacak dendi. İstanbul'daysanız A ve ya B noktasını sormanıza gerek yok. Elbet bir zaman yağış size de uğrayacak anlamına geliyor. Havanın açmış olması da tekrar kapanmayacağı anlamına da gelmiyor. Sistem de bitmedi henüz. Yarın da devam edecek diyor üstadlar sabahtan beri. :)

• Şu an işteyim Görükle'ye normalde otoyoldan gidip geliyorum ama otoyol felç iş yerinin önündeki cadde buz eve nasıl gideceğimi düşünüyorum kara kara :)

Bursa için, özellikle batı tarafı için bu gece yağış ihtimali var mı? DEK'lerden etkilenir miyiz?

• burdan semih abiye ve vito ya tahminleri için tebrik ve teşekkür ederim cok mutluyum oo kadar özlemişimki saatlerdir dişardayim daha yeni geldim :)

KAR [font=Verdana, Arial, sans-serif]:santa: [/font]

• Tek tek nokta atışı sormayın arkadaşlar. Buradaki tahmincilere de yazık. Müneccim olsam istifa ederdim yeminle :D

İstanbul geneli sabaha kadar aralıklı kar geçişleri yaşayacak dendi. İstanbul'daysanız A ve ya B noktasını sormanıza gerek yok. Elbet bir zaman yağış size de uğrayacak anlamına geliyor. Havanın açmış olması da tekrar kapanmayacağı anlamına da gelmiyor. Sistem de bitmedi henüz. Yarın da devam edecek diyor üstadlar sabahtan beri. :)

Saolasin da.Dışaridaydim yeni geldim ne dendigini veya ne denmedigini bilmiyorum ondan sordum

• İstanbul adına bu sistem fos çıktı diyebiliriz ama olsun bu sistem ve 30Aralık sistemi,ay sonunda gelicek sert sistemin bir hazırlığı bence.2012 deki 24Aralık ve 16Ocak sistemleri gibi,bu sistemlerden sonra 30Ocak ta çok güzel kar almıştık bu sene de yaklaşık aynı tarihlerde veya biraz daha erken güzel kar yağışları alıcas bence.

• İstanbul adına bu sistem fos çıktı diyebiliriz ama olsun bu sistem ve 30Aralık sistemi,ay sonunda gelicek sert sistemin bir hazırlığı bence.2012 deki 24Aralık ve 16Ocak sistemleri gibi,bu sistemlerden sonra 30Ocak ta çok güzel kar almıştık bu sene de yaklaşık aynı tarihlerde veya biraz daha erken güzel kar yağışları alıcas bence.

Kartal'da kar devam ediyor, örtü desen her yer bembeyaz, buz-don desen var. Kendi adına konuş. Bende İstanbul'dayım hiçte fos değil.

• Kartal'da kar devam ediyor, örtü desen her yer bembeyaz, buz-don desen var. Kendi adına konuş. Bende İstanbul'dayım hiçte fos değil.

Ayrıca bu sistemin Doğu Marmara ve Batı Karadeniz'de etkili olacağı zaten defalarca söylendi. Sibirya üzerinden gelen sistemler çok güçlü olmadığı sürece zaten Avrupa tarafında etkili olmaz diye biliyorum. O tarafları vuranlar Balkanlar üzerinden gelenler.

Hem bahsi geçen bölge çok büyük bir bölge. Yani Çatalca'ya yağmadı diye sistem fos çıktı diyemeyiz.

• Sistemin İstanbul için fos olduğunu konuşanlar neye göre konuşuyorlar anlamış değilim şu an salınım olarak çok seyrek görebileceğimiz bi soğuğu yaşıyoruz bence bu modeli kaydedip bi yere koyun uzun süre böyle bi soğuk göremeyebiliriz.