Kuvvetli Soğuklar ve Yoğun Kar Yagışları Geliyor

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Göztepe kozyatagi maltepe bostancı kartal pendik guzergahi 1-2 mm ama ben inanıyorum yarına kadar artacak daha dun gece açıklandı

Olacak şeye inan derim dostum. Göztepe'de oturan biri olarak ne kadar zor kar yağışı aldığımızı ve örtünün ne kadar zor oluştuğunu ne acıdır ki belirtmek zorundayım.Ayrıca kıyı kesimlerde örtü olmaz ise sistem benim için zayıf kalmış demektir.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Olacak şeye inan derim dostum. Göztepe'de oturan biri olarak ne kadar zor kar yağışı aldığımızı ve örtünün ne kadar zor oluştuğunu ne acıdır ki belirtmek zorundayım.Ayrıca kıyı kesimlerde örtü olmaz ise sistem benim için zayıf kalmış demektir.

Uzun zamandır ilk defa kıyı kesimlerde örtü için şartlar mükemmele gelmiştir. Göztepe sahil an itibari ile -2 derecedir ve muhtemelen öğleden sonra -3 dereceye kadar düşecektir. Ama ne yazıkki dek dışında yağış ihtimali kalmamıştır, tıpkı 8 ocak 1979 daki gibi. İşimiz dek yağışlarına yani Allaha kalmıştır...

• Arkadaşlar malesef sistem istanbulu teğet geçti. ama bunu p.tesi gecesi de söyledim dün sabah ta söyledim. Hala 3 saat sonra, öğlende , öğlen 3 gibi akşama doğru falan diye zaman veren forum kurnazları var inanmayınız. İstanbula örtü yapacak bir yağış yok. Daha doğrusu 30 dakikayı aşacak cinsten bir yağış gözükmüyor.2 gün boyunca yok ve zaten 2 gün sonra 10 derecelik artış olacak. 14 sistemi bu sistemin 4 te 1 i kadar cılız. Ocan sonunda bir sibirya sistemi var bence ona yoğunlaşalım.

• Beyler zonguldak gercekten yıkılıo cok fena tıpı var gok gorültüsü ile uyandm suanda 10cm bole yagarsa aksma 50 rahat goruruz mukemel yagıor sısten hıc bıyer gorunmuo

• Olacak şeye inan derim dostum. Göztepe'de oturan biri olarak ne kadar zor kar yağışı aldığımızı ve örtünün ne kadar zor oluştuğunu ne acıdır ki belirtmek zorundayım.Ayrıca kıyı kesimlerde örtü olmaz ise sistem benim için zayıf kalmış demektir.

sıcaklığın ne kadar düşük olduğunu görmüyorsun galiba bir dek vursa örtü kaçınılmaz.

Einmal editiert, zuletzt von Gréy ()

• Arkadaşlar malesef sistem istanbulu teğet geçti. ama bunu p.tesi gecesi de söyledim dün sabah ta söyledim. Hala 3 saat sonra, öğlende , öğlen 3 gibi akşama doğru falan diye zaman veren forum kurnazları var inanmayınız. İstanbula örtü yapacak bir yağış yok. Daha doğrusu 30 dakikayı aşacak cinsten bir yağış gözükmüyor.2 gün boyunca yok ve zaten 2 gün sonra 10 derecelik artış olacak. 14 sistemi bu sistemin 4 te 1 i kadar cılız. Ocan sonunda bir sibirya sistemi var bence ona yoğunlaşalım.

Troller yine ortaya çıktı.

Ocak sonumu? Sen 20-25 gün sonraki sistemi görebiliyosan git nasaya iş başvurusunda bulun kardeşim?

• Rüzgar hızını artırıyor bu rüzgar deklerin üzerimize geleceğinin devamı, yani sistemin son yumruğunu atmadığının işaretidir. Bakın İstanbul'da kıyılar dahil örtü mutlaka ama mutlaka olacaktır. Bu konu tecrübe ile sabittir! kaldı ki radarı takip etmeyi bile bilmeden konuşanlar için değil bu sözlerim gerçek anlamda kar sever sahil şeridinde oturup durumuna üzülen kardeşlerim içindir. Diğerlerinin amacı belli zaten. Öğleye doğru hatta bir saat içinde kar yağışı yeniden başlayarak etkisini artırarak kısa aralıklarla devam edecektir.

• Troller yine ortaya çıktı.

Yahu Troll sensin be kardeşim. P.tesinden beri devamlı takipteyim modelleri. Radarları. Ben yağış alacak yerleri söyledim aldı da ama istanbul almaz dedim almadı. Bu durumda trol kim oluyor ? Yalandan milleti galeyana getiriyosunuz 2 saat sonra 5 saat sonra yok öğlende.... Artık sallamaya girdi iş. Bırakın bu işleri. Yağış falan yok diyorum 14 ocak polar sistem de ölü sistem. Ay sonu sistemi sağlam. Çok biliyosunuz ya hep ben haklı çıkıyorum. 14 ocakta da burdayım inş. Görüşelim sizle.

• beyler yemın ederım böle kar yagışı gormedım keske atablcem fotosunu hava sımsiyah kar fırtınasıyla gozgozu gormuor ınsalah ıstanbula bole yagar kopuoz

• Rüzgar hızını artırıyor bu rüzgar deklerin üzerimize geleceğinin devamı, yani sistemin son yumruğunu atmadığının işaretidir. Bakın İstanbul'da kıyılar dahil örtü mutlaka ama mutlaka olacaktır. Bu konu tecrübe ile sabittir! kaldı ki radarı takip etmeyi bile bilmeden konuşanlar için değil bu sözlerim gerçek anlamda kar sever sahil şeridinde oturup durumuna üzülen kardeşlerim içindir. Diğerlerinin amacı belli zaten. Öğleye doğru hatta bir saat içinde kar yağışı yeniden başlayarak etkisini artırarak kısa aralıklarla devam edecektir.

Hocam çok haklısınız çatalca dahil deniz üzerinde gelen bir yağış var ve bu yağış Avrupa yakasının bir kısmını etkiliyor