Kuvvetli Soğuklar ve Yoğun Kar Yagışları Geliyor

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Arkadaşlar cidden bilgiye ihtiyacım olduğu için soruyorum bunu, benim yarın değilse en geç perşembe günü çarşıda halletmem gereken bir iş var. Bankaya falan da uğramam gerekecek. Çarşıya minibüsle 10 dakikada gidilebiliyor ama yol bayağı yokuşlu. Yarın öğleden sonra Gölcük/Kocaeli'de dışarı çıkmak mümkün olur mu? Yani bankalar, dükkanlar falan kapatmaz di mi? Yoksa perşembeyi mi bekleyeyim, beklenti nedir burası için?

Daha sistem girmediği halde burda 2 derecenin üzerini görmüyor şu an, yarın ne olur diyorsunuz?

• Kar sabah ki gibi değil yerler erimis biraz kotu oldu ya 40 cm kar bekliyorduk bide :D

Neden mi kar ? Çünkü üzerimde ki bütün negatif enerjiyi tek seferde pozitif enerjiye çevirebilme özelliğine sahip.

• Oncelikle Semih Hocayi suclayanlar var buyuk umutlarla bekledik halada bekliyoruz Semih Abi elbet bi aciklamada yapacaktir. Her tahminci hata yapabilir ki hemen siz daha isi bitirdiniz persembe sabaha kadar kar yagisi deniliyor 1.5 gunumuz var daha iyi yagis alabiliriz soguma biraz bizi bitrdi sistemi geciktirdi simdi yapcagimiz ilk Semih Hocanin aciklamasini ardindan da arkamiza yaslanip kari beklememizi umuyorum

• Oncelikle Semih Hocayi suclayanlar var buyuk umutlarla bekledik halada bekliyoruz Semih Abi elbet bi aciklamada yapacaktir. Her tahminci hata yapabilir ki hemen siz daha isi bitirdiniz persembe sabaha kadar kar yagisi deniliyor 1.5 gunumuz var daha iyi yagis alabiliriz soguma biraz bizi bitrdi sistemi geciktirdi simdi yapcagimiz ilk Semih Hocanin aciklamasini ardindan da arkamiza yaslanip kari beklememizi umuyorum

Katılıyorum semih bey'in açıklamasını beklemeliyiz bencede umudumuzu kesmeden :)

• Sanırım bircok yerde kar durdu sabaha gore ama 1 saat icinde cok iyi kutleler gelir hissediyorum aksam show var zaten

Neden mi kar ? Çünkü üzerimde ki bütün negatif enerjiyi tek seferde pozitif enerjiye çevirebilme özelliğine sahip.

• Arkadaşlar burada kimse geleceği göremiyor maalesef. Semih Hocamız da diğer üstatlar da tahminlerini yapıyor ama hava olayları öyle çok kolay tahmin edilebilen şeyler değil. Bir sistemin bozulmadan gelmesi bozularak gelmesinden daha zor çünkü etkileyen bir sürü faktör var. Zaten geçen sene bunun örneğini defalarca yaşadık muhteşem sistemleri rüzgarların yön değiştirmesiyle kaçırdık. Ben hala bu sistemden bir şeyler bekliyorum eminim gerekli açıklama da yapılacaktır üstatlar tarafından zaten. Sadece havanın biraz daha soğuması için akşam saatlerini bekleyelim ve neler olacağını görelim.

• Kardeşim neye dayanarak bunu söylüyorsun varsa link falan atarmısın?

Kardeşim mobilim ama sen arkana yaslan ve bekle , tabi marmaranin dogusundaysan bu gecerli .

• Bu arada Sarıyer bölgesinde kar son yarım saattir daha sık aralıklarla yağmaya başladı.. Kuvvetli rüzgarla birlikte tabi zaman zamanda yoğunluğunu arttırmaya başladı... İlk defa bu kadar istikrar yakalandı bölgede !!!

Einmal editiert, zuletzt von Murat ()

• istanbul cacık oldu, 2 gün önce -20ler giriyıor deniyordu, yok efsane yok 2004 le aynı falan bırakın kardeşim bu işleri burnunuzun dibindeki sistemi bile tahmin edemiyorsunuz, şimdi akşama bi iki saat yaar 3 cm tutar ben demiştim dersiniz, zaten buraya bakınca sistemler eriyor gudubetlik burada! yok kaç cm diye soruyo millet ya olmaz böyle bişey! eskiden foruma bakmazdım hava soğurdu bi bakardıkki akşam kar yağardı yada sabaha karla uyanırdık, wallahi kuruttunuz havaları bile gudubetlik sizde kardeşim, efsane diyosunuz bide kardeşim yılbaşından ne fark var günlerce dedik burası ılıman ülke kırımdayken sistem -20lere bakmayın diye! kar işte yağacak biticek bu kadar basit millet kafayı yemiş walla burda ya! bide okulları bile tatil ettirdiniz baskıyla bilmemneyle! hani dün mgm ye laf ediyodunuz telefonlarını kitlediniz yanlış veriyolar diye!! adamlar sizden daha iyi tahmin yapıyolar en azından riske girmiyolar, sizinki şu; tahmini yap abart tutarsa kahraman ol, tutmazsa sessiz kal!! nesi efsane kardeşim bu hava bimldiin cacık gibi yağan kar işte akşam biraz beyazlar demiştim dersiniz, kimse bişey beklemiyorki olması gereken neyse onu söyleyin tahminlerinizde, yok -20 geliyormuş, birde bir abartı filan ben istanbulda -9 gördüm gece hatırlamıyorum 1996 filandı sanırım, buna sistemmi diyorsunuz, ne zaman buraya baksam gelcek sistemde gelmiyor gelmez zaten..