GFS ve ECMWF Yorumlamaları (Kasım 2014)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yeni GFS - ECMWF konumuzu açıyorum. İnşallah bol karlı modeller görmeyi nasip eder. Bu ay kışın başlangıcıdır...

• Pazar gecesi, Pazartesi sabahı Doğu Karadeniz'de yağış da bol, soğuk da iyi. Özellikle yüksek kesimlerde kısa sürede güzel kar kalınlığı oluşacak gibi duruyor...

• Pazar gecesi, Pazartesi sabahı Doğu Karadeniz'de yağış da bol, soğuk da iyi. Özellikle yüksek kesimlerde kısa sürede güzel kar kalınlığı oluşacak gibi duruyor...

İnşallah.Bende yüksek ihtimal kar göreceğim foto atarız.

Merkez de herangibir havada kar görme durumu var mı ? MGM de sıcaklıkları güncelleyip 2-3 derece daha düşürttü.

• Merkez de herangibir havada kar görme durumu var mı ? MGM de sıcaklıkları güncelleyip 2-3 derece daha düşürttü.

Şu modellere göre Kasım ortası gelecek herhangi bir karlı sistemde kıyılar rahat kar alır,çünkü denizler soğudu oldukça şimdi sıra toprağın soğumasına geldi.o nedenle kıyıların artık kar alması şart bundan sonra.

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

Yaza veda ediyoruz sonbahara merhaba şimdiden..

karsever ugur

Einmal editiert, zuletzt von karsever ugur ()

• @"Umut Can Oğuz" Gece kar ulaşabilir size.

Ayın 10'undan sonra yurdun en batısında hafif yağışlar olmasını bekliyorum asıl sistem 15'inden sonra geleceğe benziyor.20'sinden sonra soğuk hava dalgaları geleceğini tahmin ediyorum. :)

• Suan icin ayin 10 u degil enaz 15 ine kadar pek sistem gozukmuyor marmara ege kiyilari haric.Tek umudum surenin uzun olmasi degisme ihtimalinin olmasi. Eger her guncellemede kuzeyimizdeki basinc yer degistirmiyorsa iste ozaman korkmak lazim

• Suan icin ayin 10 u degil enaz 15 ine kadar pek sistem gozukmuyor marmara ege kiyilari haric.Tek umudum surenin uzun olmasi degisme ihtimalinin olmasi. Eger her guncellemede kuzeyimizdeki basinc yer degistirmiyorsa iste ozaman korkmak lazim

Sistem gözüküyor demedimki sistemler bize yüzünü göstericek dedim

• Anladim simdi tamamdir.umarim kendinide gosterir ulkemizde. Eylul ekimden sonra kasimida güzel kapatiriz. Bu arada 2011 kasim 11 de memleketime hafif kar yagmisti. Bu sene o seneye gore hafif sicak sadece ve daha yagisli

• Kasım ayını 2 güzel karlı sistemle kapatırsak aralık ayını 3 sistemle kapatırız muhtemelen ocak ayı 3-4 sistem şubatda öyle martda 1 sistem aldıkmı 13-14 sistemle kapatırızki İNŞALLAH görürüz ama anormala kaçıyo orası RABBİM İNŞALLAH DUAMI KABUL EDER:31582

• Guncellemedede bisey yok. 240 saate kadar sade ve sadece ege kiyilari yagis alabilir. Bu basinc en cok ispanya civarina yarayacak. Biz ise sbiryanin golgesinde kalacağız