13-17 Kasım Yağışlı Dönem

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Şehre zor kar yağıyor değilde kar zor örtü oluşturuyor demek daha doğru new york geçen sene 40 cm üstü kar aldı 2012'de istanbul kar yarım metreye kadar ulaştı bazı bölgelerde yani kar yağdımı tam yağıyor ancak istanbul'da çok kişinin yaşaması herkesin işinin gücünün olması yüzünden kar yerde tutamıyor örtü oluşuşmaya başlıyo insanlar arabalar üstünden geçiyor arabaların egzozundan çıkar dumanlar yer seviyesindeki sıcaklığı biraz arttırıyor o yüzden kar yere inince eriyor zor tutuyor ancak güzel bir soğumayla bu yer sıcaklığı kırılır örneğin 2012

daha güzel bir örnekte ben vereyim 2004 yılı :)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• 20-21 Aralık 2012. İstanbul merkez, 850hpa sıcaklığı 0 ila -2 arasındayken kar almıştır. Sarıyer'de 30cm'e yakın kar bırakmıştır bu sistem aynı zamanda.

Ne sistemler vardır 850 hpa 0'ken kar yapar, ne sistemler vardır -10'da kky yağdırır. Soğuk sistemler gökdelen, betonlaşma vs. dinlemez, onları ancak kendi koşulları bağlar

Einmal editiert, zuletzt von FRMHFHF ()

• 20-21 Aralık 2012. İstanbul merkez, 850hpa sıcaklığı 0 ila -2 arasındayken kar almıştır. Sarıyer'de 30cm'e yakın kar bırakmıştır bu sistem aynı zamanda.

Ne sistemler vardır 850 hpa 0'ken kar yapar, ne sistemler vardır -10'da kky yağdırır. Soğuk sistemler gökdelen, betonlaşma vs. dinlemez, onları ancak kendi koşulları bağlar

Hocam iş rüzgarda bitiyor.O sistemde karayel vardı yanlış hatırlamıyorsam,büyük etkisi olmuştu.

• Hocam iş rüzgarda bitiyor.O sistemde karayel vardı yanlış hatırlamıyorsam,büyük etkisi olmuştu.

Aynen öyle. Diyorum ya sistemi ancak kendi koşulları bağlar diye. Mis gibi karayel, 0'da da kar yapar, burda gökdelen var mı diye sormaz. İş, sistemin karakterinde, atmosferde biter

• @ estimator legend genelde oyle olur diyorum iste modelllerde sicakligi yukseltjr gor bak buyuk ihtimalle güncelleme de yukselecektir. Bugün dusse bile 24 saat kala yine yukseldigini goreceksin.

• @ estimator legend genelde oyle olur diyorum iste modelllerde sicakligi yukseltjr gor bak buyuk ihtimalle güncelleme de yukselecektir. Bugün dusse bile 24 saat kala yine yukseldigini goreceksin.

CFS olsa hadi neysede 1 günde o kadar dönermi bu model daha 1 hafta boyunca -4ler veriliyodu karadenize şimdi 1 günde 180 derece dönmüşse daha dönmez artık

• İtalyan meteoroloji sayfasına baktığımda türkiye'yi etkiliyebilcek 2 haber var
    İlki 11 kasıma kadar yağışsız bölgelerde sisli havaoşulları gözükmesi muhtemeldir
    İkincisi 16 kasımdan sonra avrupada hava koşullarının kendini kış koşullarına çevireceği.Anladıklarım bu kadar başka yabancı sitelere bakıcam

• Güncelleme uzun vadede iyi sayilir ama adi üstünde uzun vade ve gfs. Tepemizdeki y.b ve azorun arasinda kalan yagis olabildigince güneyden geciyor. Sonrasinda ise kuzeyimizdeki y.b geri cekiliyor ve azor istedigimiz sekilleri aliyor. Haydi hayırlısı