Ankara Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• rüzgara bağlı ara ara tipi şeklinde olacaktır

ankarada olduğu gibi bir kar yağışı bekleme orta kuvvvet biraz üstünde yağışlar olacak soğuğa bağlı olarak örtü oluşturabilir5-10 cm arası kadar

ANKARA HAZIRLIKLI OL

EFSANE KAR YAĞIŞLARI YOLDA

• Ankara'da ne zaman başlayacak kar yağışı ve ne kadar etkili olucak?

gecenin ilerleyen saatlerinde başlayacak güney ve doğusundan başlayarak il genelinde yoğun kar yağışı ve zaman zaman tipi şeklinde olucak poyraz etkisinden dolayı hava sıcaklıkları yarın 0 derecenin üzerine çıkamayacak ve -3,-4 derece hissedeceğiz çarşamba öğle saatlerine kadar yoğun olucak öğleden sonra bugün olduğu gibi bazen yoğun bazen hafifleyerek perşembe en geç akşam saatlerine kadar sürmesi bekleniyor 15-20 cm arası örtü oluşabilir ayrıca hafta sonu bir sistem daha olabilir olursa önceki karın üstüne yağacağı yüzünden yerde merkezde 30 cm kar kalınlığı ölçülebilr

ANKARA HAZIRLIKLI OL

• Ankara tahminlerimiz güncellenmiştir.
    UYARI: Ankara da bu geceden itibaren başlayacak kar yağışı çarşamba akşama kadar devam edecek. Bu süreçte ulaşımda aksamalar, bazı yolların kapanması vb. olaylar yaşanabilir.

[size=small]MODERATOR [/size]
    [size=small]
    [/size]

[size=small]KARDAN EMRAH[/size]

• Ya bu Ankara'da sistem şu ana kadar hiç beklendiği gibi olmadı. Ben sabaha karla uyanmayı bekliyodum baktım gece yağmur yağmış, sabahta havada kar var. Ama o da sabah 7:00'de. Zaten günün geri kalan kısmı yağışsız. Yarın içinde DMİ henüz herhangi bir uyarı yayınlamış değil. Kendime sormuyor değilim; "N'oldu bu sisteme?"... :(

• Ya bu Ankara'da sistem şu ana kadar hiç beklendiği gibi olmadı. Ben sabaha karla uyanmayı bekliyodum baktım gece yağmur yağmış, sabahta havada kar var. Ama o da sabah 7:00'de. Zaten günün geri kalan kısmı yağışsız. Yarın içinde DMİ henüz herhangi bir uyarı yayınlamış değil. Kendime sormuyor değilim; "N'oldu bu sisteme?"... :(

zaten bugun için beklediğim gerçekleşti öğlen yağış kesildi ankara kuru soğuk gece ilerleyen saatlerde kar başlar yada sabah keşke sabah 6 da kalksaydın harika bir kar vardı herhalde sen kalktığında hafif zamanıydı 7-8 gibi

ANKARA HAZIRLIKLI OL

• zaten bugun için beklediğim gerçekleşti öğlen yağış kesildi ankara kuru soğuk gece ilerleyen saatlerde kar başlar yada sabah keşke sabah 6 da kalksaydın harika bir kar vardı herhalde sen kalktığında hafif zamanıydı 7-8 gibi

Evet, 7:30'da kalkmıştım. Peki yarın ve çarşamba için ilk gün dediğin şeyler geçerli mi hala? Yani yoğun kar, tipi vs.

• Yapılan son değerlendirmelere göre; 10.01.2012 Salı günü Ankara’da sabah saatlerinde başlayacak olan kar yağışının zamanla etkisini arttırarak il merkezinde kuvvetli, yükseklerinde yoğun şekilde Çarşamba günü sabah saatlerine kadar devam etmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuz şartlara karşı(ulaşımda aksama, görüş mesafesinde azalma, buzlanma ve don) başta sürücüler olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

• Evet bizim söylememize rağmen dmi daha yeni uyarıyı verdi :)[hr]
    Bu arada Ankara'ya sabahtan önce kar gelmesi zor gözükmekte.

[size=small]
    [/size]

Einmal editiert, zuletzt von kardan emrah ()

• Evet bizim söylememize rağmen dmi daha yeni uyarıyı verdi :)[hr]
    Bu arada Ankara'ya sabahtan önce kar gelmesi zor gözükmekte.

Acelesi yok gelsin de gün içerisinde.. Güzel bir sistem olacak sanırım. Yükseklerde 20 cm'den fazla kar bekleniyor..

• Biz 1 haftadır bas bas bağrıyoruz hava forum olarak dmi geçen mart sisteminde olduğu gibi yine aynı olayı yaptı herşey tahminiize uygun gelişiyor alçak kesimlerde oluşmaya örtü başlayan yoğun kar ile örtü oluşacak sürücülerin çok dikkatli olması gerekiyor

ANKARA HAZIRLIKLI OL

• Biz 1 haftadır bas bas bağrıyoruz hava forum olarak dmi geçen mart sisteminde olduğu gibi yine aynı olayı yaptı herşey tahminiize uygun gelişiyor alçak kesimlerde oluşmaya örtü başlayan yoğun kar ile örtü oluşacak sürücülerin çok dikkatli olması gerekiyor

kuvvetli bir yağış yok ama...

• kuvvetli bir yağış yok ama...

Ankara'nın şuan yüksek kesimlerinde çok yoğun bir kar yağışı var. Çankaya, Gölbaşı civarında.

[size=small]
    [/size]

• Ankara'da bu gece yine kar yağışı bekleniyor.sabah mola ama öğleden sonra kar gelebilir. :detective:

Aynen öyle. Gece de dahil olmak üzere etkili kar devam edecek. Sabah mola verebilir ama saat 10-11 gibi devam edecek aralıklarla.

[size=small]
    [/size]