Beiträge von pologarrage

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

dekler part part gelir bi part gelir yıkar geçer diğer part daha az etkili olur onu kimse bilemez tabiki her part çok iyi yağış bırakmaz öyle olsa zaten istanbulda bile 50 cm üstü kar olur efsane olur ama illaki 17-20 şubat sisteminde güçlü dekler gelir ve bu genelde akşam ve gece saatlerinde olur sıcaklığın dahada düşmesiyle birlikte

bünyamin sürmeli istanbulda kar kuvvetli değil demiş ama çok gariptir ki geçen sistemde istanbulda kar kuvvetli diyodu ama biz niyeyse yerde örtü falan göremedik bi tek yükseklerde kar tuttu dek yağışlarını kimse bilemez bu adam modellere göre konuşuyo 2012 de modeller hafif kar gösteriyodu ama istanbul kara gömülmüştü keza 2002 ocak başında 2-2.5 saatlik müthiş bir dek yağışı o süre içersinde yerde 15-20 cm arası kar bırakmıştı dün gibi hatırlıyorum onu yani kısaca dek yağışları işin içindeyse bu kadar emin konuşma bünyamin bey!!!

salonçe kardeş kusura bakma sen 10 şubat sistemindende çok emindin noldu hava gazı aldın bu sistemdede havı gazı alcak sahil kesiminiz kar görmek için yükseklere çıkarsınız efsane semih bile dedi batı karadeniz ve marmara sistemi diye gelipte bana niye suç buluyosun anlamadım sistemi benmi yok ettim doğu karadenizde yapacak bişey

bazı arkadaşlar neden bu kadar duygusal davranıyo anlamıyorum ocak sisteminde doğu karadeniz 60 cm kadar kar almış o sistemde doğu karadenizin en çok etkilenecek bölge olacağını o zaman söyledik öylede oldu ama şimdi doğu karadeniz sahilleri cidden sıkıntı yüksekler sahilden uzak iç kesimler elbette kar alacak ama marmara bazlı bi sistem artık kesinleşti kabul edelim

çok değer verdiğim üstad efsane semihte belirtmiş güney orta ve doğu marmara ile batı karadeniz en şanslı yerler diye hala öyle bişey demedi diyosunuz geçmiş mesajları okuyun yani kırım sistemleri böyledir arkadaşlar bi şekilde batıya kayar ben 7 yılda bunu çok gördüm ilk kez karşılaştığım bi durum değil yani ama siz bilirsiniz duygusallığa devam etmek isteyen varsa edebilir

impossible kardeşim niye bana laf çarpıyosun ben modellerde ne görüyosam onu söylüyorum ben 7 yıldır bu işin içindeyim bu süre içinde bi çok model gördüm tecrübelerimi aktarıyorum hiç bi bölgeyle derdim tasam yok çok şükür sadece diyorumki karadeniz kıyıları için soğuk sıkıntısı var orta ve doğu karadeniz için batı karadeniz yağış ve soğuk bakımından çok iyi keza marmarada soğuklar ve yağış belirgin olarak arttı bu sistemin en başında ben marmara için söylüyodum fazla umutlanmayın hafif kar olur diye ama sistem günden güne kuvvetlendi ve batılı bi sistem haline geldi kırım sistemlerini iyi tanırım onun için tartışmaya girmeyecem sadece diyorumki doğu karadeniz sahillerine geçmiş olsun