Beiträge von Aotan

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

Diyagramdaki senaryoların önümüzdeki 12 gündeki istikrarı göz kanatıyor gerçekten sıcak oldu mu asla taviz yok ille o keyifsiz zamansız gelip başağrılarına da neden olan o güneyli havaları yiyeceğiz size de aynısı olmuyor mu arkadaşlar bu lodos havalarında özellikle vücut sağlığı daha da bozuluyor sanki sürekli baş ağrısı huzursuzluk hissi hep bu zamansız gelen lodos etkisi

En azından uzun vadede +10 veren senaryolar kesilmiş ve daha da güzeli ortalama hep 0 altında duruyor güzel haber bunlardan en az birisi -10 un altını zorlayabilir belki de ama kötü tarafı da yağışlar da çok kesik yemiş bakalım neler olacak

Bu kışın gerçekleşen Afrika ataklarının özellikle son senelerde fazlalaşmasının nedeni nedir yani ben eskiden gerçekten çok nadir hatırlarım sıcaklığın istanbulda ocakta 18 e 19 a geldiğini yani kışın hava genelde kuzey yönlerden esmesi gerekirken sürekli ama sürekli lodos yiyoruz ben gerçekten artık başka şeylerden şüpheleniyorum

Şimdi sıkıntı şu sistem hep törpüleniyor evet ileriye bakmamak lazımda ya kardeşim sürekli mi güzel gözüken sistem illa ki kötüleşecek de haftalarca aynı sabit şekilde akan hava olduğu gibi gelecek valla içim daralıyor diyagrama baktıkça biraz güzel gözüken hemen eriyip gidiyor kötü olan aynı kötülükte kalıyor