Beiträge von Enes12

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

Hocam süprizler hiç beklenmedik zamanda olur. Beklentiniz olmasın yine ama sürpriz olur güzel olur.

süpriz iyidir de konu ankara olunca bilemiyorum işte..sıcak hava dalgasının gelmesinden de korkuyorum valla bi yandan. tabi zaman göstericek ama şu karlar erimeden iyi bi sistem alsak çok iyi olurdu

Bir kez de olsa alacağız o efsaneyi. Hem bu yılda uygun değilse hangi yıl uygundur?

negatif yorumlarımı bağışlayın ama bilmiyorum işte bi insan hayal kırıklığına uğrayınca tekrar uğramak istemiyor o yüzden sanki bu yıl efsane sistem alamıycaz gibi geliyor..23 ocağı günlerce takip ettik iyi giderken bi anda nasıl tepe taklak oldu asla unutmam..soğuk ve yağış çakışması bir türlü gerçekleşemiyor bu şehirde ve soğudum iyice

2011-2012 sezonundan bu yana ilk defa bu kadar güçlü ve uzun soluklu soğukları yakaladık, ama bu sefer de yağışlar vasatın bile altında 😬 şimdi diyeceksiniz negatif konuşmayalım olumsuzu çağırmayalım ama bir gerçeklik de var yani, güneyimiz kaç tur kar aldı biz bu son sistemi de yağışsız geçiriyoruz, önümüzdeki günlerde gelecek sistemlerde güney coşuyo biz yine boşluktayız 😔 çoğu bölge için ekstrem denilebilecek bir kış yaşıyorken ben kendi adıma sadece bir defalığına da olsa merkezi şöyle sağlam kara gömecek bir yağış görmediğimiz sürece bu kışı oldukça vasat geçirmiş olacağımızı düşünüyorum 😬

ben ankarayı biliyorsam soğuklar gider yağışlar gelir ve sıcaklık çakışması yüzünden yine kar alamayız düzgün..bu nasıl şehir anlamıyorum artık bitsin şu boşluk olayı bu nedir ya..şans yüzümüze gülsün artık

ve evet tam boşluktayım...az daha yukarı kaysa farklı şeyler konuşurdum ama yapcak bir şey yok ağır bi şanssızlık var üzerimde

İstanbul'u gördükçe ankara'dan resmen soğuyorum her modelde boşluk ve yağışın düşük kalması moralleri bozuyor tatmin edici bir sistem daha inşallah alırız.

istanbulun geneli son senelerin en sağlam sistemini aldı..bizim genelimiz ne zaman son yılların en sağlamını alcak acaba ? sadece yer yer iyi yağış aldı o kadar

30 u gibi ihtimaller var bakalım modeller ne diyecek

valla bu sistem ile beraber dersler aldık bazı konularda..gerçekten keyiflik izlemelik bile nasıl yağmaz aklım almadı almayacak..saatlerce üzerimizde yeşil kütleler vardı yağış bırakamadı vigradır vs sebepleriyle..neyse ki kış daha bitmedi belki de yılların kar sistemini alırım martta bile kendi adıma. bekliyorum

Arkadaşlar yarın için şuanlık ciddi bir yağış görünmüyor. Forum çok yavaş. Veri paylaşamıyorum. Biraz rahatlasın paylasacağım.

ben sonraki sistemi bekliyorum artık..benim için fos çıktı bu..belki sonraki sistem fos çıkacakken çok sağlam çıkar bekliycem bakalım umarım çok bekletmez o sistem

Ben İstanbuldayım normalde konumum Ankara konya sınırı ama benim konumum kadar burdaki kar tat vermiyor bana deniz etkisiyle yağan kar bi bakmışsın hava açmış yıldızları sayıyorsun bi bakmışsın yoğun şekilde kar yağıyor kar dediğin durmadan yağacak kar zamanında hava da yıldız gördüğüm zaman anlarım ki karın devamı olmayacak çünkü yağış dağılıyor onu anliyorsun

bu sistem bana çok kötü vurdu..kendimi boluya felan atsam iyi olurdu. sürekli negatif yorumlarım var evet ama umarım sonraki sistemler de bu kadar olmaz. zaten yılda 1 2 yağıyor onda da bu kadar kötü yağıyorsa bi anlamı yok