Beiträge von zip34

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

Arkadaşlar ! Ben size hesap sormuyorum ne Hattime bende sizin gibi Kar sever biriyim ve Amatör biriyim o kadar . Bu arada Cohen'di yanılmıyorsam Aralık ortasında ki 10 hp Isınma'nın etkili olamıyacagından bahsetmisti bende ona hitaben son güncel halini görsel anlamında acıklama yapılsın diye sordum .🙄

Küresel sıcaklık artışına sadece karbon ve diger sera gazları dışında Havada ki Su buharıda %40 oranında etkilidir . Bunu unutmuyalım ki Okyanuslar ısındıkca Atmosferimize daha cok Su buharı dahil oluyor ve sonuc Küre daha cok ısınıyor . Örnek verirsem sadece Co2 , metan gazı ve diğer zararlı gazlar dahil olduğunda %000,4 oranında etkiliyor yapıyor. Oysa ki Su buharı oranı %0-4 etkiye sahip bile durum ortada katılan olur eleştiren olur neye inanmak istersek ona tabi oluruz 🤗 ...

Küresel Isınmayla mücadelede ilk iş bakteri üretilip atmosfere yada bitkilere bırakılsa karbon emici etkisiyle yada buna benzer bitki türleri üretilip havada ki olumsuz gazlari emebilcek bitkiler olabilmesi kaldı ki bilimde care cokta işlerine gelemiyecek kadar birşeyi uygulamak zordur .Oysa 1950 ve 1960 larda Batı medyası mini buz cagı cıgirtkanlıgı yapıyordu işler farklı bir alana cekildiği icin strateji olarak yeni Dünya Düzeni oluşturulup bir takım vurgular cıkardılar . Örnek Antartika'da 4 yıl önce buz miktari son 100 yılın üstüne cıkmıştı şimdı ise tersi durunda ilginç şeyler oluyor gibi .İklimimizi etkileyen Güneş , Okyanus Akıntıları Volkanlar ve Dünya"nın Güneş Etrafında ki yörünge hareketi Uzaklık anlamın da yani Birşeyler beklenildiğinin ötesinde gidiyorsa Şüphe ile bakmak gerek Örnek İTÜ Ezber konuşuyor ya Irı referans Alıyor yada Ecmwf Bagımsız bir veri kaynağımız yok henüz ...

Semih bey global model 5 Aralık ve 20 Aralık arası YB günler vermis son olarak ise ; normalin 3 ile 5 derecece üstü vermiş gercekleşme durumu nedir ? Kasım gibi Aralik demis

Arkadaşlar Atmosferde o kadar cok Ani değişimler oluyor ki anlamak mümkün değil bu öglen güncellemesi kuvvetli Nao Ao önceliğini tanıdı Kuraklık tehlikesi hala devam ediyor 10 hp Qbo ile ilgili güncel bilgiler varsa paylaşsın lütfen 🤲🌿❄

Storm ! Konu dışı bir açıklama yapıyor olabilirim şimdi, ama ; Ben hala Küresel Isınma'nın insan kaynaklı olduğunu %100 düşünmüyorum. Beşeri etken elbette var ; gezegenimiz o kadar büyük ki sürekli kendini yeniliyen, gelişme gösteren bir sistemi var . Bir çok teori, manyetik kutup kaymasından bilimsel olarak Kuzey kutup da ki enerji Başta olmak üzere Amerika'nın iştahını kabartıyor hal böyle olunca Haaarp denen koplo teorisi olusuyor kimine göre ise ; Gelecegin iklim silahı son olarak gelismekte olan yada gelismeye uygun ülkeleri Ekenomik olarak zorlamak ve bunuda Küresel ısınma Adıyla Sanayi alanında zayıflatmaktır örneğin 2' ci ve 3'cü Dünya Ülkelerini Geriletmek gibi konularda mevcut . Konu cok da Anlamak anlatmak zaman ister benim fikrim bu 🌐