Beiträge von murat 69

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

yahu neticede bu değişimler cenabı hakkın izni keremi ile oluşuyor. gfs neeee ecmvf neee. kabul ediyoruz amenna cenabı Allahın verdiği ilimle yorumlar geliyor üstadlardan. ama herşey biyere kadar. gelmeyince modellere atıp tutmak komik oluyor. yapmayın böyle. özellikle gençler :)

hadi inşaallah. neticede karalama tahtası burası. dileğinin gerçekleşmesi arzusuyla kardeşim. bizde istiyoruz ^^

inşaallah diyelim. Allah razı olsun bilgil ndirme için.

Görüşlerinize saygı duyuyorum @Baybars hocam.Birisinin bu konuda verisiz tahmin yapıyorsun diye laf söylenecek son konu tabiki.Gözümden kaçmış olabilir ama genelde de bu konuda tahmin yapıp (verili ya da verisiz) yaptığı tahmine laf atılanı da görmedim.Hatta veri istenen konularda tahmin yapan arkadaşları da buraya davet ettim.Gelelim veri paylaşımına (değerli bulduğunuz için teşekkür ederim) bu biraz ironi biraz da zorunluluktan doğdu.Sezon başında Semih hocanın konularında paylaşıyordum.Ancak verilerle ilgili sorular oluşunca hem hocamın sayfasını işgal etmiş olduk hem de bazen bunlardan dolayı sanki Semih hoca söylemiş gibi akıllarda yanlış bir izlenim doğdu.Sonra siberian hocamın konularında bir yere kadar geldik orada tekrar gündeme gelmesinin anlamı olmayan bir durum ortaya çıkınca bıraktım.Sonra nasılsa verisiz bile yazılabilen ve kimseyi rahatsız etmeyecek bu konuda paylaşımlara başladım.Sonradan sakinleri arttı bu konunun.Öğrendiğim ne varsa da buradaki sakinlerle paylaştım.En kaale alınmayan konu bile kaale alınır hale geldi ki bence forum kalitesinin yükselmesi açısından olumlu bir imare.Neyse biraz uzun oldu ama zaten sezonun da sonuna yaklaştık.İdare ettiğiniz için tekrar teşekkür ederim.Size ve tüm sakinlere hayırlı forumlar dilerim...

destan gibi maşaallah :)

ben şunu anlamıyorum. bir görünüyor ucundan bayram ediyorsunuz. bir görünmüyor ağıtlar yakıyorsunuz. neyse hissiyatınız arkasında dimdik durun .. madem burası karalama tahtası diyorumki sabırlı olun. sistem gittikten sonra üzülün. daha sistem ufukta tam manasıyla net belirginleşmemiş bile. sadece küçük olumsuzluklar var. ne malum yarın tam zıttına dönmeyeceği. garantisinimi aldınız. aldıysanız bizde bilelim